Jak ustawić nazwę nadawcy automatycznego SMSa

Karol Drażyński
Opublikowane: 26 kwietnia 2021

Oprócz powiadomień SMS w DobrymGabinecie możesz również ustawić Twoje własne pole nadawcy tych wiadomości. Dzięki temu Twoi klienci dostaną przypomnienie o spotkaniu od znajomej nazwy, a nie od nadawcy „D-Gabinet”.

Jeśli ustawiłeś już automatyczne wiadomości SMS Twoi klienci dostają wiadomości z przypomnieniem o wizycie od naszego domyślnego nadawcy, tj. „D-Gabinet”. Od teraz możesz również samemu definiować nadawcę – wystarczy przejść te 3 kroki.

Przejdź na abonament Premium

Pierwszym krokiem do uruchomienia dedykowanego nadawcy jest przejście na abonament Premium. Można to zrobić klikając przycisk Abonament z lewego głównego menu, a następnie przycisk „Kup abonament„. Możesz też kliknąć na ten link. Po przejściu na wyższy pakiet jesteś gotowy do następnego etapu.

Określ Twoją nazwę nadawcy

Przejdź teraz do zakładki Powiadomienia z lewego głównego menu. Pod wiadomością zobaczysz linijkę „Nadawca wiadomości: D-Gabiet” obok której znajduje się przycisk „Ustaw własną nazwę„.

Po kliknięciu na przycisk „Ustaw własną nazwę” pojawi się okienko w którym można podać własną nazwę. Zgodnie z wymogami serwisu do wysyłania SMSów, z którego korzysta DobryGabinet nazwa ta:

  • Musi mieć między 4 a 11 znaków,
  • Musi być związana z nazwą firmy,
  • Nie może być numerem telefonicznym,
  • Dopuszczalne znaki: a-z A-Z 0-9 . & @ – + _ ! % [spacja]
  • System nie przyjmuje pól nadawcy zawierających więcej niż 3 cyfry występujące bezpośrednio po sobie (np. niepoprawną nazwą są: TEST1234, 2012biletow, itp.

Po określeniu nazwy należy kliknąć przycisk Zapisz. Pod polem nadawca wiadomości pojawi się informacje o tym, że nazwa czeka na zatwierdzenie. Jednocześnie system wyśle do Ciebie wiadomość e-mail z informacjami i formularzem, który należy wypełnić.

Wypełnij formularz

Po zgłoszeniu nazwy otrzymasz od nas mailem formularz naszego partnera SMSApi, w którym należy potwierdzić prawo do posługiwania się nazwą gabinetu. Wystarczy wypełnić, podpisać i odesłać do nas formularz. My po potwierdzeniu nazwy wspólnie z SMSApi aktywujemy Twoją nazwę w przeciągu jednego dnia roboczego. Gdy nazwa zostanie zatwierdzona pole „Nadawca wiadomości” będzie nosiło twoją zdefiniowaną nazwę. Jeśli na stronie widnieje informacja „Czeka na zatwierdzenie” to system nadal będzie wysyłał wiadomości z domyślnym nadawcą.

Od tego momentu wszystkie automatycznego przypomnienia SMS będą wysyłane właśnie z tym polem nadawcy. Również SMSy wysyłane pojedynczo do danego pacjenta będą wysyłane zgodnie ze zdefiniowanym przez Ciebie nadawcą.

A co będzie jeśli … ?

A co się stanie jeśli zmniejszysz abonament? Twoja nazwa nadawcy automatycznie zostanie przywrócona do nazwy domyślnej. Jeśli znowu zwiększysz abonament a w systemie była już zarejestrowana i zatwierdzona nazwa system automatycznie do niej powróci.

Tak samo stanie się jeśli zmienisz nazwę. Do czasu jej zatwierdzenia system będzie wysyłał wiadomości z domyślną nazwą „D-Gabinet”.

Jeśli masz dodatkowe pytania koniecznie do nas napisz na: kontakt@dobrygabinet.com Chętnie pomożemy!

Oceń artykuł

Ostatnio na blogu