Utworzenie konta

Karol Drażyński
Opublikowane: 19 lutego 2020

Aby rozpocząć korzystanie z DobregoGabinetu potrzebujesz konta. Założenie konta jest całkowicie darmowe i pozwala Ci przez kolejne 30 dni an sprawdzenie możliwości programu. W tym czasie możesz testować możliwości kalendarza, dodania notatek, wystawiania faktur, zgód RODO itp. Jest to czas abyś bez zobowiązań mógł/-a się przekonać ile czasu możesz zaoszczędzić i jak usprawnić swoją pracę w gabinecie! Z tego artykułu dowiesz się jak szybko i łatwo założyć konto.

Aby założyć konto wejdź na stronę DobregoGabinetu i kliknij przycisk Utwórz konto, który znajduje się w prawym górnym rogu ekranu. Możesz też bezpośrednio kliknąć tutaj aby przejść do ekranu rejestracji.

Ekran rejestracji do DobregoGabinetu
Ekran rejestracji

W tym widoku możesz utworzyć konto na dwa sposoby:

  • za pomocą konta Google,
  • podajać swój adres email i ustanawiając hasło,

Poniżej opisaliśmy każdą z tych metod.

Utworzenie konta przez Google

Jeśli masz skrzynkę mailową na Gmailu to możesz wykorzystać swoje konto Google do utworzenia konta w DobrymGabinecie. Jest to bardzo wygodny sposób ponieważ nie wymaga od Ciebie podawania maila i wymyślania nowego hasła. Przy kolejnym logowaniu będziesz mógł/-a się logować za pomocą swojego konta Google – nie ma potrzeby wpisywania hasła.

Formularz rejestracji do DobregoGabinetu

W tym celu wciśnij przycisk ‚Utwórz konto przez Google‚, który znajduje się na górze formularza rejestracji.

Następnie zostaniesz przeniesiony/-a do ekranu Google’a, w którym w zależności od tego czy jesteś obecnie zalogowany/-a na swoje konto Gmail czy nie możesz zobaczyć ekran logowania:

Ekran logowania do Google przy rejestracji do DobregoGabinetu
Ekran logowania do Google przy rejestracji do DobregoGabinetu

lub też ekran wyboru konta jeśli jesteś zalogowany/–a i/lub masz więcej niż jedno konto:

Ekran wyboru konta Google przy rejestracji do DobregoGabinetu
Ekran wyboru konta Google przy rejestracji do DobregoGabinetu

Jeśli byłeś zalogowany dostaniesz wystarczy że wybierzesz konto które będzie skojarzone z Twoim kontem w DobrymGabinecie. Jeśli nie byłeś/-aś zalogowana do Google musisz się zalogować podając adres e-mail oraz hasło do konta. W ostatnim kroku rejestracji przez Google zostaniesz poproszony o potwierdzenie faktu, iż zapoznałeś/-aś się z Regulaminem oraz Polityką Prywatności. Wygląda to w ten sposób:

Ekran potwierdzenia znajomości Regulaminu oraz Polityki Prywatności
Ekran potwierdzenia znajomości Regulaminu oraz Polityki Prywatności

Aby dokończyć rejestrację zaznacz oświadczenie o znajomości Regulaminu Polityki Prywatności po ich przeczytaniu, a następnie wciśnij przycisk Utwórz konto. Dzięki temu zostaniesz przeniesiony/-a do aplikacji i możesz zacząć z niej korzystać 🙂


Jeśli utworzyłeś/-aś już konto pod tym adresem email zobaczysz następującą informację:

Połącz konto z kontem Google
Połącz konto z kontem Google

Wówczas zaloguj się do aplikacji swoim kontem, a następnie połącz oba konta zgodnie z tym opisem.


Utworzenie konta za pomocą Twojego adresu email

Jeśli nie chcesz się zarejestrować za pomocą konta Google wpisz w formularzu swój adres email oraz wymyślone hasło. Pamiętaj, że bezpieczeństwo Twoich danych zależy od dobrego hasła. Warto, aby Twoje hasło było unikatowe (tzn. inne niż np. do Twojej bankowości internetowej, konta na Facebooku czy Google), odpowiednio długie i nieoczywiste. Możesz podejrzeć rady Google jak tworzyć silne i bezpieczne hasło.

Rejestracja za pomocą konta email i hasła.

Aby założyć konto w DobrymGabinecie potrzebujesz hasła o długości min. 8 znaków zawierającego conajmniej 1 wielką literę, 1 znak specjalny z grupy znaków: !@#$%^&*()_+ oraz 1 cyfrę. Formularz przy tworzeniu podpowie Ci wymagane znaki.

Powtórz to samo hasło w polu poniżej.

Po przeczytaniu Regulaminu i Polityki Prywatności zaznacz fakt zapoznania się z nimi i kliknij przycisk ROZPOCZNIJ OKRES PRÓBNY. Na podany przez Ciebie adres mailowy otrzymasz wiadomość e-mail z adresu noreply@dobrygabinet.com z prośbą o potwierdzenie twojego adresu. Aby dokończyć proces rejestracji kliknij w link znajdujący się w wiadomości. Po kliknięciu zobaczysz następujący ekran:

Ekran potwierdzenia adresu email.
Ekran potwierdzenia adresu email.

Kliknij przycisk Potwierdź. Po potwierdzeniu zostaniesz przeniesiony/-a do ekranu logowania.

Wpisz tutaj użyty w rejestracji i potwierdzony adres email oraz utworzone hasła.

Następnie kliknij przycisk Zaloguj się.

Jeśli wszystko poszło zgodnie z planem po zalogowaniu zobaczysz ekran aplikacji 🙂


Jeśli dopiero po pewnym czasie chcesz dokończysz proces rejestracji i potwierdzenia adresu email możesz zobaczyć następującą wiadomość po kliknięciu na link w wiadomości z prośbą o potwierdzenie konta:

Wygasły link do potwierdzenia adresu email.
Wygasły link do potwierdzenia adresu email.

Wówczas należy kliknąć na napis ‚wyślij mi nowy link do potwierdzenia adresu e-mail‚ a program ponownie wyślę do Ciebie wiadomość z nowym linkiem.


Nie pamiętasz hasła do swojego konta? Poczytaj co możesz zrobić w takiej sytuacji.

Oceń artykuł

Ostatnio na blogu