Jak zmienić termin spotkania pojedynczego i cyklicznego

Karol Drażyński
Opublikowane: 19 lutego 2020

Jeśli masz w kalendarzu ciąg spotkań cyklicznych lub pojedyncze i chcesz zmienić ich termin przeczytaj poniżej jak możesz to zrobić.

Załóżmy, że masz w kalendarzu DobregoGabinetu spotkanie cykliczne, które odbywa się regularnie, co tydzień w środę o godzinie 18:00. Załóżmy również, że masz pojedyncze spotkania, które nie powtarzają się cyklicznie. Możesz chcieć zmienić termin pojedynczego spotkania albo całej serii.

Zmiana terminu pojedynczego spotkania w serii

Przejdź do kalendarza klikając na przycisk kalendarz z lewego górnego menu.

Są dwa sposoby zmiany terminu spotkania. Możesz je przeciągnąć myszką lub kliknąć i zmienić termin spotkania. Zacznijmy od przeciągnięcia.

Przeciągnij spotkanie myszką

W widoku kalendarz kliknij i przytrzymaj przycisk myszki na spotkaniu, którego termin chcesz zmienić. Następnie przenieś je na nowe miejsce i zwolnij przycisk myszki. Pojawi się okienko z pytaniem czy chcesz przenieść pojedyncze spotkanie czy całą serię.

Możesz w tym okienku ustawić również godzinę i datę. Jeśli wszystko się zgadza wybierz przycisk Tak aby zapisać spotkanie w nowym terminie.

Kliknij i zmień termin

Możesz też kliknąć na dane spotkanie. Następnie na górze okienka, w jego ustawieniach dotyczących daty i godziny spotkania, możesz zmienić datę i godzinę. Po zmianie wystarczy kliknąć przycisk Zapisz aby zmiana została wprowadzona w życie.


Uwaga: w obecnym kształcie nie wprowadziliśmy sprawdzania czy spotkania na siebie nachodzą dlatego też po zmienia terminu upewnij się czy spotkanie nie koliduje z innym!


Zmiana terminu wszystkich spotkań w serii

Załóżmy, że Twoje regularne spotkania o 18:00 w środę muszą zostać przełożone na czwartek na 18:00. Powodem może być pacjent, który zmienił harmonogram i wszystkie przyszłe spotkania musisz przenieść na nową godzinę.

Aby przenieść wszystkie spotkania w serii na inny termin musisz przeciągnąć w kalendarzu spotkanie na nowy termin tak jak opisaliśmy to wyżej. Pamiętaj aby zrobić to na spotkaniu od którego zaczyna się zmiana.

W widoku kalendarza najedź myszką na spotkanie, które chcesz przenieść, wcisnąć przycisk myszki aby ‚złapać’ spotkanie i przeciągnąć je na nowy termin. Pojawi się okienko z pytaniem czy nowy termin dotyczy pojedynczego spotkania czy całej serii. Koniecznie musisz wybrać opcję, iż zmiana dotyczy całej serii. W tym samym okienku możesz podać datę i godzinę. Po zatwierdzeniu to i wszystkie kolejne spotkania zostaną przeniesione na nowy termin.

W tej chwili jest to jedyny sposób na zmianę terminów spotkań w całej serii. W przyszłości pojawi się również druga metoda zmiany terminów spotkań.

Pamiętaj, aby się upewnić czy seria spotkań w nowych terminach nie nachodzi na inne spotkania w przyszłości!

Zmiana terminu pojedynczego spotkania

Jeśli chcesz zmienić termin pojedynczego,jednorazowego spotkania możesz to wykonać analogicznie do metod pokazanych powyżej. Tzn. albo poprzez kliknięcie na dane spotkanie i zmianę terminów lub też poprzez przeciągnięcie spotkania na nowy termin.

Oceń artykuł

Ostatnio na blogu