Jak wysłać fakturę mailem

Karol Drażyński
Opublikowane: 15 lutego 2020

Jeśli wystawiłeś/-aś fakturę w DobrymGabinecie bardzo prawdopodobne, że chcesz ją wysłać do swojego pacjenta, nabywcy lub księgowej mailem. Jest to bardzo proste i można to zrobić za pomocą kilku łatwych kroków.

Przejdź do menu Faktury

W pierwszym kroku kliknij na przycisk Faktury z lewego głównego menu programu.

W głównej części ekranu zobaczysz listę faktur wystawionych w ciągu ostatniego miesiąca.

Chcę wysłać pojedynczą fakturę

Jeśli chcesz wysłać pojedynczą fakturę wybierz ją liście faktur. Twoja faktura otworzy się w głównej części ekranu.

Jeśli chcesz wysłać tę fakturę mailem kliknij przycisk Wyślij e-mailem w górnej prawej stronie ekranu. Pojawi się okienko, w którym możesz ustawić tytuł wiadomości, adres e-mail odbiorcy oraz treści wiadomości.

Jeśli dodałeś/-aś adres email dla danego pacjenta w jego ustawieniach wówczas automatycznie pojawi się w rubryce Adres e-mail. Możesz zmienić treść wiadomości na taką jaka Tobie odpowiada. Twój podpis jest automatycznie wstawiany zgodnie z nazwą Twojego gabinetu. Możesz to zmienić w menu Mój gabinet.

Jeśli chcesz otrzymać kopię wiadomości zaznacz opcję Wyślij kopię wiadomości do mnie.

Jeśli wszystko jest poprawnie uzupełnione wystarczy kliknąć przycisk Wyślij aby wiadomość email została wysłana.

Chcę wysłać wiele faktur na raz

Być może chcesz wysłać wiele faktur na raz, w jednej wiadomości email. Może np. chcesz wysłać wszystkie wystawione faktury na koniec miesiąca do Twojej księgowej. Możesz to szybko i łatwo zrobić wg. tej instrukcji.

W menu Faktury zaznacz te faktury, które chcesz wysłać mailem.

Po ich zaznaczeniu pojawi się żółty przycisk Wyślij e-mail z fakturą. Kliknij na niego a pojawi się okienko z ustawieniami wiadomości.

Tutaj podobnie możesz ustawić odbiorcę wiadomości wpisując jego adres e-mail, tytuł wiadomości oraz jej treść. Automatycznie generowana treść zawiera w podpisie nazwę Twojego gabinetu. Możesz ją ustawić w menu Mój gabinet. Jeśli zaznaczysz opcję „Wyślij kopię wiadomości do mnie” otrzymasz kopię tej wiadomości. Aby wysłać wiadomość kliknij przycisk „Wyślij„. Odbiorca otrzyma wiadomość ze wszystkimi wybranymi przez Ciebie fakturami.

Czy dana faktura była już wysłana?

Fakt wysłania danej faktury możesz sprawdzić w programie. Po pierwsze po wysłaniu wiadomości na liście zostaje ona zaznaczona jako wysłana. Widać to w ostatniej kolumnie widoku faktur.

Po kliknięciu na wysłaną fakturę nad fakturą pojawi się informacje o tym kiedy faktura była wysłana i na jaki adres. Widać to poniżej gdzie niebieskim znacznikiem zaznaczono informacje „Faktura wysłana do karol@dobrygabinet.com dnia 15-02-2020 19:01

Kliknij na link jeśli chcesz przeczytać jak możesz pobrać PDF lub jak oznaczyć fakturę jako zapłaconą.

Oceń artykuł

Ostatnio na blogu