Jak włączyć kalendarz Google w DobrymGabinecie

Karol Drażyński
Opublikowane: 12 maja 2021

Twoje spotkania z kalendarza DobregoGabinetu możesz synchronizować z Twoim kalendarzem Google. Jeśli korzystasz na codzień z gCal zobacz jak włączyć synchronizację między obydwoma kalendarzami.

Jak włączyć synchronizację z kalendarzem Google?

Aby włączyć synchronizację z kalendarzem Google wybierz przycisk „Integracje” z lewego głównego menu. Po kliknięciu na przycisk zobaczysz opcję włączenia synchronizacji z kalendarzem Google. Wystarczy kliknąć na przycisk „Połącz z Google”.

Ekran Integracji przed połączeniem

Po kliknięciu na przycisk „Połącz z Google” Google poprosi Cię o wybór Twojego konta, które chcesz wykorzystać do synchronizacji,

Ekran wyboru konta Google

a następnie zapyta czy zgadzasz się na nadanie uprawnień dla DobregoGabinetu do zarządzania Twoim kalendarzem w Google. Po zatwierdzeniu zobaczysz ekran Integracji z opcją „Rozłącz”. Będzie to oznaczało, że synchronizacja została ustanowiona.

Synchronizacja kalendarzy

Po połączenia w Twoim kalendarzu Google pojawi się nowy kalendarz o nazwie „DobryGabinet.com”. Po jego wybraniu zobaczysz dokładnie te same spotkania, które masz w kalendarzu DobregoGabinetu.

Kalendarz w DobrymGabinecie
Kalendarz w DobrymGabinecie
Kalendarz w Google Calendar
Te same spotkanie z kalendarza DG widoczne w kalendarzu Google

Zwróć proszę uwagę, że ze względu na RODO synchronizujemy spotkania pokazując jedynie imiona Twoich pacjentów. Dlatego też spotkanie np. z panią „Agnieszka Majewska” staje się spotkaniem z „p. Agnieszka. To ważne, bo zgodnie z RODO nawet informacja o tym, że ktoś jest w terapii stanowi daną szczególnie wrażliwą i nie powinna być przetwarzana przez nieuprawnione do tego podmioty (takie jak np. Google). Dlatego też właśnie z ograniczeniem do samych imion synchronizujemy Twoje spotkania.

Przenoszenie, zmiana, usuwanie spotkań

Każde cykliczne czy pojedyncze spotkanie pochodzące z DobregoGabinetu (DG) w kalendarzu Google (gCal) możesz przesuwać, przenosić lub usuwać. Taka sama akcja zostanie wykonana po stronie DobregoGabinetu. Pamiętaj jednak, że zmieniając termin jednego spotkania w serii spotkań Google nie zapyta Cię o kolejne spotkania. Każde spotkanie jest traktowane jak spotkanie pojedyncze, mimo, że w DG może to być spotkanie cykliczne. Tymczasem w DG przy zmianie terminu jednego spotkania w serii pojawia się pytanie o to czy zmiana dotyczy tylko danego czy również wszystkich kolejnych. Tego zapytania nie zobaczymy w kalendarzu Google!

Każda zmiana po stronie jednego kalendarza (np. przesunięcie terminu) pojawi się w drugim po pewnej chwili. Aby to przyspieszyć można np. odświeżyć stronę lub przejść do kolejnego tygodnia i wrócić do aktualnego. Wszystko to spowoduje odświeżenie danych i ich aktualizację.

Atrybuty spotkania w kalendarzu Google

Każde spotkanie w kalendarzu DG jest opisane dodatkowymi atrybutami takimi jak obecność, płatność, typ spotkania, pacjent czy notatka. Oczywiście tych atrybutów nie zobaczysz w gCal po synchronizacji z DobrymGabinetem. Kalendarz Google wyświetla jedynie podstawowe informacje takie jak termin spotkania, czas rozpoczęcia i zakończenia oraz jego nazwę (która jest imieniem pacjenta w DobrymGabinecie).

Atrybuty spotkania w DobrymGabinecie
Atrybuty spotkania w DobrymGabinecie
Atrybuty spotkania w Google Calendar
To samo spotkanie w kalendarzu Google

Utworzenie spotkania w Google Calendar

Jeśli utworzysz nowe spotkanie w kalendarzu Google pojawi się ono w kalendarzu DG jako spotkanie bez pacjenta.

Nowe spotkanie w Google Calendar
Dodawanie nowego spotkania w kalendarzu Google
Nowe spotkanie w DG
To samo spotkanie widoczne w kalendarzu Google jako spotkanie typu „bez pacjenta”

Nie ma możliwości dodawania czy edycji takiego spotkania na spotkanie z pacjentem.

Co się stanie jeśli w kalendarzu Google dodasz cykliczne spotkanie bez zakończenia? Ze względu na to jak działa kalendarz w DobrymGabinecie pojawi się ono w naszym kalendarzu jako spotkanie pojedyncze, pozostałem spotkania w serii nie pojawią się. Dlatego też jeśli chcesz dodać serię spotkań zrób to w kalendarzu DG.

Rozłączenie synchronizacji

Aby rozłączyć synchronizację z kalendarzem Google wystarczy kliknąć przycisk Rozłącz w widoku „Integracje” w DG.

Rozłączanie synchronizacji

Spowoduje to usunięcie kalendarza „DobryGabinet.com” z Twojego kalendarza Google.

Dodatkowe pytania?

Jeśli masz dodatkowe pytania zapraszamy do kontaktu: kontakt@dobrygabinet.com. Chętnie pomożemy!

Oceń artykuł

Ostatnio na blogu