Jak utworzyć cykliczne spotkanie z pacjentem

Karol Drażyński
Aktualizowane: 9 maja 2020

Chcesz dodać w kalendarzu cykliczne spotkanie z pacjentem. Przeczytaj poniżej jak możesz to zrobić. Jeśli chcesz ustawić pojedyncze, jednorazowe spotkanie kliknij tutaj aby zobaczyć jak możesz to zrobić.

Aby umówić cykliczne spotkanie z pacjentem przejdź do kalendarza wciskając przycisk Kalendarz z lewego głównego menu.

Następnie wybierz interesujący Cię termin i kliknij na niego klikając na wolne pole w kalendarzu. Otworzy się okienko umawiania nowego spotkania:

W okienku nowego spotkania wybierz pacjenta z dostępnych pacjentów.

Jeśli jest to nowy pacjent kliknij przycisk ‚+ Dodaj pacjenta‚ i utwórz nowego pacjenta podając jego Imię, Nazwisko (oba pola są obowiązkowe), numer telefonu i adres e-mail. Możesz również załadować podpisaną zgodę RODO oraz zaznaczyć czy pacjent został powiadomiony o przepisach RODO.

Po wybraniu pacjenta wybierz usługę z usług dostępnych w Twoim gabinecie. Każda usługa ma przypisany określony czas trwania oraz koszt, które sam/-a określasz.

Jeśli chcesz dodać nową usługę kliknij przycisk ‚ +Dodaj usługę‚ i w nowym okienku podaj nazwę usługi, stawkę oraz czas trwania. Możesz również zaznaczyć czy dana usługa jest usługą domyślną i jako taka program będzie Ci ją zawsze proponował.

Po wybraniu usługi możesz określić jej datę rozpoczęcia, czas rozpoczęcia oraz czas trwania. Data i godzina rozpoczęcia odpowiadają miejscu w kalendarzu na które kliknąłeś/-aś aby umówić to spotkanie. Oczywiście możesz je zmienić wybierając inną datę czy godzinę rozpoczęcia. Czas trwania spotkania ustawia się automatycznie na podstawie wybranej usługi. Również możesz ustawić inną długość jeśli masz taką potrzebę. Ułatwieniem jest jednak to, iż wybierając pasującą usługę nie musisz tego robić 🙂

W linii Powtarzaj co: możesz określić częstotliwość powtarzania danego spotkania. Dostępne opcje to dni, tygodnie i miesiące oraz wartości od 1 do 6. W ten sposób możesz utworzyć różne kombinacje powtarzalności, np.:

  • spotkanie co tydzień wybierając opcje: powtarzaj co 1 tygodnie
  • spotkanie co 2 tygodnie wybierając opcje: powtarzaj co 2 tygodnie
  • raz w miesiącu: powtarzaj co 1 miesiące

W linijce Powtarzaj w możesz określić dni tygodnia w których to spotkanie ma się powtarzać. Jeśli planujesz spotkanie co tydzień cyklicznie od ustawionej daty nie musisz tutaj nic wybierać!

Jeśli natomiast planujesz spotkania w określone dni tygodnia o tej samej godzinie (np. co tydzień w poniedziałek i środę o 17:00) to zaznacz tutaj PN oraz ŚR.


UWAGA: Jeśli natomiast spotykasz się z tym samym pacjentem 2 razy w tygodniu (np. w poniedziałek i środę) ale w dwóch różnych godzinach (np. 17:00 i 19:00) wówczas ustaw 2 osobne serie spotkań cyklicznych dla danego pacjenta: jedną w poniedziałki na 17:00 a drugą w środy na 19:00.


Ostatnim punktem jest określenie końca spotkań. Możesz określić ile spotkań planujesz (w przedziale od 1 do 100)

lub wybrać datę do której w kalendarzu pojawiają się spotkania:


Jeśli nie jesteś w stanie określić końca terminów spotkań (np. ponieważ jest to jest terapia długoterminowa) proponujemy abyś wybrał/-a opcję kończy się po 50 lub 100 spotkaniach. W ten sposób jeśli spotykasz się z pacjentem raz w tygodniu będziesz miał/-a to spotkanie w kalendarzu ustawione na kolejny rok lub dwa. Po tym czasie możesz ponownie ustawić cykliczne spotkanie. Ze względów technicznych nie przewidujemy możliwości ustawienia nieskończonych spotkań.


Po uzupełnieniu wszystkich pól kliknij przycisk Zapisz, aby zapisać zmiany i utworzyć daną serię spotkań. Jeśli chcesz przeczytać jak utworzyć pojedyncze spotkanie kliknij tutaj.

Oceń artykuł

Ostatnio na blogu