Jak ustawić dane gabinetu oraz usługi?

Karol Drażyński
Opublikowane: 13 czerwca 2020

Nazwa i dane Twojego gabinetu pojawiają się na wiadomościach wysłanych do pacjentów, na fakturze czy w SMSach. Dlatego też ważne jest, aby poprawnie skonfigurować Twój gabinet.

Ustaw nazwę i dane teleadresowe gabinetu

Aby skonfigurować gabinet wystarczy przejść do menu Mój gabinet z lewego głównego menu.

Ustawienia gabinetu znajdziesz w menu ‚Mój gabinet’

Po kliknięciu zobaczysz ustawienia Twojego gabinetu. Wyglądają one w następujący sposób:

Dane gabinetu w menu ‚Mój gabinet’

Aby ustawić dane Twojego gabinetu kliknij na przycisk Edytuj po prawej stronie nad danymi. Wówczas będziesz mógł/-a edytować widoczne dane.

Kliknij przycisk Edytuj aby edytować dane gabinetu

Warto uzupełnić wszystkie dane w Twoim gabinecie. Nazwa skrócona oraz numer telefonu są wymagane do włączenia powiadomień SMS. Numer konta, numer NIP oraz dane teleadresowe będą automatycznie uzupełniane na wszystkich dokumentach, które wystawisz z pomocą DobregoGabinetu. Są to np. faktura czy wydruk Twoich notatek.

Po wpisaniu wszystkich danych kliknij przycisk ‚Zapisz’.

Jak określić usługi w Twoim gabinecie?

Aby dodać usługi w Twoim gabinecie kliknij na kartę Usługi. Znajdziesz ją „obok” karty Dane Gabinetu.

Na liście zobaczysz nazwę usługi, cenę i czas. W ten sposób możesz określić że np. konsultacja w Twoim gabinecie trwa 50 minut i kosztuje 150zł. Inną usługą może być np. Terapia par, która trwa 90 minut i kosztuje 250 zł.

Po co definiować różne usługi?

Zdefiniowane raz usługi pojawią się w programie na wielu etapach. Np. przy dodawania spotkań w kalendarzu, gdzie wystarczy wybrać usługę a program sam podpowie Ci godzinę zakończenie tego spotkania. Tak zdefiniowane usługi będą też przydatne przy wystawianiu faktury. Na podstawie odbytych spotkań program sam podsumuje należną kwotę dzięki temu, że wszystkie usługi mają określony koszt. Wkrótce będzie to również przydatne w rezerwacjach on-line czy funkcji podsumowania finansów w Twoim gabinecie (już wkrótce w DobrymGabinecie!)

Dodajemy nową usługę!

Aby dodać nową usługę kliknij an przycisk „Dodaj kolejną usługę” na dole listy. Następnie w nowej linii wpisz nazwę, czas i kwotę za tą usługę.

Dodawanie nowej usługi

Aby zapisać usługę kliknij na symbol dyskietki. Widać to na nagraniu powyżej.

Jak mogę edytować lub usunąć usługę?

Aby zmienić/edytować usługę kliknij na symbol ołówka po prawej stronie wiersza z daną usługą. Wiersz stanie się wówczas aktywny i będziesz mógł/-a go dowolnie zmieniać. Możesz więc zmienić nazwę, stawkę lub czas trwania.

Aby zachować zmiany kliknij na przycisk dyskietki. Aby odrzucić zmiany kliknij na przycisk zawracającej strzałki.

Jeśli chcesz usunąć daną usługę całkowicie wystarczy kliknąć na symbol kosza do śmieci.

Domyślna usługa – co to takiego?

Usługa domyślna to taka usługa, którą Twój kalendarz będzie domyślnie ustanawiał jako wybraną usługę przy każdym nowo dodawanym spotkaniu. Dlatego też oznacz ‚domyślna‚ tę usługę, którą używasz najczęściej. Aby to zrobić należy zaznaczyć okienko „Domyślna usługa” przy dodawaniu/edycji usługi.

Oceń artykuł

Ostatnio na blogu