Jak dodać nowego pacjenta/klienta

Karol Drażyński
Opublikowane: 13 czerwca 2020

Dodawanie nowych pacjentów/klientów do kartoteki jest bardzo łatwe. Zobacz poniżej jak możesz dodać nowego pacjenta w zaledwie kilku krokach.

Dodanie nowego pacjenta do kartoteki

Aby dodać nowego pacjenta kliknij na przycisk „Dodaj” z lewego głównego menu, a następnie kliknij przycisk „Pacjenta” z rozsuwanego menu.

Następnie w formularzu, który się pojawił możesz dodać następujące dane dotyczące pacjenta: imię, nazwisko, PESEL, wiek, telefon oraz adres e-mail. Tylko pola imię oraz nazwisko są obowiązkowe.

Jeśli jednak chcesz wysyłać do pacjenta powiadomienia SMS lub email, albo wystawiać faktury i wysyłać mailem do pacjenta bezpośrednio z programu pamiętaj o podaniu prawidłowego adresu email i numeru telefonu. Jeśli dla tego pacjenta masz już podpisaną zgodę na przetwarzanie danych wg. RODO może ją od razu w tym momencie dołączyć do kartoteki. Jeśli nie – nie przejmuje się – może to również zrobić na późniejszym etapie.

Po uzupełnieniu kliknij przycisk ‚Dodaj pacjenta‚.

Ekran pacjenta

Po dodaniu nowego pacjenta zostaniesz przeniesiony/-a do widoku pacjenta, który wygląda w następujący sposób:

Aby zobaczyć szczegółowe dane dotyczące tego pacjenta kliknij na przycisk Pokaż dane znajdujący się pod imieniem i nazwiskiem. Jeśli chcesz edytować dane pacjenta, aby dopisać szczegóły dotyczące jego dolegliwości, historii choroby, etc. kliknij przycisk Edytuj.

I gotowe! Twój pacjent został dodany do kartoteki. Aby umówić pierwsze spotkanie kliknij na przycisk „Umów nowe spotkanie” i przeczytaj jak możesz utworzyć nowe spotkanie w kalendarzu.

Oceń artykuł

Ostatnio na blogu